Şirket Profili

1983''ten bugüne ülkemizin kaynaklarını ülkemiz yararına kullanıyoruz.

Türkiye yassı mamul üretim sektöründe son teknolojilerle üretim yapan üç firmadan birisi olan Tezcan, 1983 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi''nde Galva-1 fabrikası ile sektöre adımını atmıştır.

Aynı bünyede soğuk sac, galvanizli sac, boyalı sac üretim prosesleriyle birlikte çelik servis üretim merkezini de bulunduran %100 yerli sermayeli tek entegre özel sektör yassı mamul üreticisidir. Ülkemizin yassı mamule olan yoğun talebine paralel olarak gelişimini devam ettiren Tezcan, 2000 yılında teknolojisini tamamen yenileyerek ve dünya üzerindeki sendzimir metodu olarak da bilinen son teknolojiyi ülkemize ilk olarak getirerek sektörde bir çığır açmıştır.

Tezcan Kocaeli''nin Arslanbey Beldesi''nde bulunan Organize Sanayi Bölgesi''nde 160.000m2 açık, 60.000m2 kapalı alanda yeni yatırımı Galva-2''yi işletmeye alarak da ülkemiz ekonomisine bir değer daha katmıştır.

Dikey büyümeyi hedefleyen ve bu anlayışla entegrasyona yönelik yatırımlarına aralıksız devam eden Tezcan; 2005 yılından itibaren devreye alınan soğuk haddehaneler ile kapasitesini 2 katına çıkarmıştır.

Galvanizli sac üretim hattı için gereksinim duyduğu hammaddesini, sıcak haddelenmiş sacların asitle temizlenmesi ve ardından soğuk haddelenmesi ile kendisi üretmeye başlayan Tezcan, 2006 yılı başlarında devreye alınan tav fırınları ile birlikte soğuk sac satışlarına da başlamıştır.

Yine 2006’nın ikinci yarısında işletmeye alınan ikinci boya hattı yatırımı ile boyalı sac üretim kapasitesi, 100.000 ton/yıl’a ulaşmıştır. 2005 yılında galvaniz hattının hızını 150 m/dakika’dan 180 m/dakika’ya çıkararak 0,60 kalınlığa kadar olan mamullerde %20 kapasite artışı sağlanmıştır.

İşletmeye aldığı soğuk haddelerdeki tavlama hatlarında günümüz teknolojisinin en üst düzeyi olan ‘hidrojen gazı ile tavlama’ (HICON/H2) yöntemini seçerek yine bir ilke imza atmıştır.

 
 
Kurumsal  |  Üretim  |  Ürünler  |  İnsan Kaynakları  |  Kalite  |  İletişim  |  Bilgi Toplumu Hizmetleri © Copyright Tezcan A.ş Tüm hakları saklıdır